U 12. kolu Paket 24 Premijer lige A Metković Mehanika je ugostila Varaždin 1930. U dramatičnoj završnici Metkovci su uspjeli doći do pobjede (28:25).

Metkovci su prvi put na utakmici poveli u samoj završnici, u 55. minuti susreta (25:24) pogotkom Arapovića iz daljine. Sve do tada je to bila rovovska bitka u kojoj su gosti imali nešto više prednosti.

Uz podršku s tribina Metković je uspio izvući pobjedu u zadnjim minutama kada su obje ekipe dosta griješile, što je razumljivo jer je pritisak bio velik, a sudac je dodijelio niz isključenja i kartona na obje strane.

Varaždin je od samoga početka držao prednost do tri pogotka razlike, na odmor se otišlo pri rezultatu 13:15. Metkovci su bili uporni i stalno su tražili priključenje što su i uspjeli u 49. minuti (23:23). Od tada su Varaždinci uspjeli postići tek dva, a Metkovci pet pogotka za pobjedu i dva važna boda u borbi za gornji dom tablice.

Kod Metkovaca najefikasniji su bili J. Bezer (5/7) a kod gostiju T. Šestak (8/11). Metkovski vratar Kozina je upisao 20, a varaždinski Herceg 14 obrana.

Više statističkih detalja možete vidjeti OVDJE.

U sljedećem kolu Metković Mehanika će gostovati kod RK Ribola (Kaštela), utakmica je na rasporedu 11. prosinca.