Večeras u 7. kolu Paket24 Permijer lige (Liga A) Metković Mehanika je gostovala kod zagrebačke Dubrave. Metkovci su bez bodova ostali u dramatičnoj završnici (25:23).

Bila je to čvrst i borben sraz u kojoj je domaća ekipa imala rezultatsku prednost tijekom većega dijela utakmice. Nakon početne igre gol za gol u drugom dijelu prvoga poluvremena Zagrepčani su došli do prednosti od plus pet, a na odmor se otišlo pri rezultatu 15:12.

Domaćin je dobro počeo drugo poluvrjeme, onda su u zadnjih petnaest minuta susreta Metkovci ubacili u višu brzinu i zakomplicirali stvari. U 50. minuti su i poveli (20:21), igralo se gol za gol. Pola minute prije kraja Dubrava je imala gol prednosti i napad kojim je zaključila večerašnju utakmicu u svoju korist.

Večeras se posebno istakao domaći vratar D. Marković koji je imao čak 17 obrana, učinak metkoviskih vratara ovoga puta je bio lošiji (Kozina 7/28, Milas 0/4).

Najefikasniji strijelac je bio igrač Dubrave Ivan Brbić (9/11) te Marin Lisac (7/11), a kod Metkovaca Josip Čutura (6/7) te Hrvoje Batinović (5/8) i Mateo Rodin (5/10).

U 8. kolu Metković Mehanika će ugostiti našički Nexe, utakmica je na rasporedu 5. studenoga.