Večeras je u metkovskoj Gradskoj sportskoj dvorani odigrana utakmica 5. kola Paket24 Premijer lige B između Metković Mehanike i Poreča.

Metkovci su zasluženo slavili (25:20) nad ekipom s kojom su sa šest bodova i utakmicom manje do večerašnjeg susreta u borbi za 2. mjesto na tablici iza Nexea.

U prvom poluvremenu su bili u prednosti pred Porečanima i do 4 gola razlike, ali se gosti nisu predavali i na odmor se otišlo pri rezultatu 12:11. U drugom poluvremenu su Metkovci bili uvjerljiviji, a gostujuća ekipa je sve više padali u igri.

Najraspoloženiji strijelac među Metkovcima bio je Dario Raguž sa stopostotnim učinkom (8/8), slijede H. Batinović (5/8) i M. Krešič (3/4), s kod Poreča L. Krajcar (4/7) i M. Bajan (3/3).

U 6. kolu Metković Mehanika igra sa Dubravom u gostima, utakmica je na rasporedu 14. listopada.