U jedinom subotnjem susretu Paket24 Premijer lige – Lige A, Metković – Mehanika je pobijedila Rudar 28:27, u zadnjim sekundama utakmice. Preostali dvoboji 3. kola Lige A, igraju se tijekom nedjelje, dok je susret Zagreba i Poreča zbog europskih obveza Porečana odgođen.

Metković i Rudar odigrali su neizvjestan dvoboj s mnoštvom preokreta. Domaćin na jugu Hrvatske bolje je otvorio utakmicu i imao 3:0 u 6. minuti. No, Rudar je brzo konsolidirao svoje redove i stigao do izjednačenja u 15. minuti (7:7). Nakon toga, slijedi razdoblje igre pogodak za pogotkom do pred kraj prvoga dijela kad Rudar odlazi na +3 u 27. minuti (11:14). Ipak, s dva pogotka domaćin smanjuje na -1 i s 13:14 odlazi na predah.

S tri pogotka za redom u uvodnim minutama drugoga dijela, momčad iz Ruda ponovno odlazi na +3 (17:20). Bilo je to u 39. minuti. Već u 42. minuti, Rudar ima +4 (18:22). U 49. minuti pak, bilo je 19:25 i mnogi su pomislili da će gosti iz Metkovića odnijeti puni plijen. No, domaćin se nije složio s time i malo po malo, stigao je do dva boda. Sa serijom od pet pogodaka, stigli su na -1 u 54. minuti (24:25), a onda je u 56. minuti uslijedilo izjednačenje, 26:26. Od tog šoka, Rudar se nije uspio oporaviti, a domaćin u naletu je pak, 15 sekundi prije kraja osigurao pobjedu za konačnih 28:27.

Sedam pogodaka postigao je Dario Raguž, šest Josip Ćutura, a Ante Granić je pak, “ugradio“ 12 obrana u pobjedu Metkovića. Kod gostiju, sedam pogodaka Valentina Runtasa i 13 obrana Marka Romića.