ONK Metković je i dalje (jedini) bez poraza, i dalje sa samo jednim primljenim pogotkom iz prošlog kolo kad je kod kuće odigrao 1:1 protiv Konavljanina. Taj pogodak ga je koštao gubitka (jedina) dva boda, a kako je u svakoj utakmici pogađao protivničku mrežu – ima danas pet pobjeda i jedan remi. U 6. kolu je odradio treće gostovanje i opet osvojio tri boda. Treću pobjedu u gostima ostvario je rezultatom 3:0. S toliko je bio bolji od Sokola na Grudi. Poveo je u 24. minuti autogolom Iva Trkovića. Potom je posao ONK Metkoviću olakšao Ivo Kovačević, koji je isključen. U nastavku Marko Utovac je poduplao prednost, a u 89. minuti Marin Čužić potvrdio uspjeh metkovskih ‘crveno bijelih’, koji se ne sjećaju kad su imali ovako dobar start.

Derbi kola odigran je u Gabrilima. Croatia je s 3:2 dobila Slavena. Domaćin je vodio 1:0, 2:1, te na kraju slavio pogotkom Damira Hodžića pet minuta prije kraja utakmice. Croatiju je u vodstvo doveo Josip Zadro. Slaven je izjednačio pet minuta poslije, u 25. minuti je pogodio Paulo Vukić. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1. U nastavku autogol Slavena u 53. minuti (Dominik Miljak), potom u 67. minuti novo izjednačenje – 2:2 (Đuro Trković). Ipak, nije završilo bez pobjednika.

U Čibači Župa dubrovačka uvjerljiva protiv Žrnova, a junak domaćina bio je kapetan Velimir Kajba. Pogađao je za 1:0 iz kaznenog udarca, te za 2:0, 3:0 i 5:0, dok je strijelac za 4:0 bio Kristijan Prkut. Nije prvi put Kajbi da posiže četiri pogotka u Prvoj županjskoj ligi u jednoj utakmici.

Gusar kod kuće bez greške. Četvrta utakmica – četvrta pobjeda. Grk je bio četvrti gost i primio je četiri pogotka. Na kraju je Grk uspio ublažiti poraz golom Matea Kljunka. Za domaćina su do tada pogađali dva puta Tomislav Dodig, te po jednom Domagoj Laura Tin Karamatić.

ŠD Smokvica je savladala kod kuće Konavljanin, te ostvarila drugu ovosezonsku pobjedu. U prvom poluvremenu prva dva pogotka domaćina (Jerko Pecotić u 12. i Igor Čović u 40. minuti), a potom jedan gosta (Niko Grbešić u 42. minuti). U nastavku jedan pogodak, a to domaćina za potvrdu pobjede. Igor Čović se po drugi put upisao u strijelce.

U Orebiću je napadao domaćin, a branio se i obranio Hajduk 1932., i to je Orebić u očaj bacio vratar gostiju Nikola Prižmić.

Piše: Tonči Vlašić/DV