Neretvanac -Neretva 5:1… Čekaj,pa to je bilo lani… Kako su sad igrali? Prijatelju,povijest se ponavlja… Tako ti je bilo i sad… Opet petica u mreži Neretve… Za ne povjerovat!!! Nogometaši Neretve opet su se vratili pognute glave sa gostovanjau Opuzenu. Doživjeli su, mora se reći očekivan poraz, nažalost izražen velikom razlikom. U “el classicu” na Podvornici i dalje je el klasično… samo petarde padaju i to u Neretvinoj mreži. Prvi dio susreta nije “mirisao” na ovakav scenarij iako su domaćini na poluvrijeme otišli sa 2:0 pogodcima Čolaka i Juričića, ali tek što se krenulo sa centra na “nevidljivom” semaforu Podvornice već je stajalo 3:0. Jerković je smanjio nakon odbijanca u 54. minuti, ali to je sve što je bilo od Neretve u drugom dijelu. Uslijedilo je pola sata potpunog “zamračenja” u metkovskim redovima, a “plava makinja” je preozbiljna momčad , da to ne bi oštro kaznila. Golovima Kraljevića u 66 min. i trećim pogotkom, danas najboljeg aktera susreta Juričića u 81 min. zaključen je i ovaj sve samo ne “el classico”. Vjernim “Killersima” i ostalim simpatizerima metkovskog trećeligaša, koji su se okupili na opuzenskon stadionu u solidnom broju zasigurno nije bilo ugodno gledati završnicu ovog susreta, no nema sumnje kako će prvotimcima Neretve sve “oprostiti” ukoliko već u srijedu, na stadionu Iza Vage svladaju Omiša. Čestitke g.Proleti i njegovim igračima na uvjerljivoj pobjedi i na još jednoj maloj školi nogometa, a naša Neretva???…Ona i ovako ponižena ide dalje sa mladosti i domaćim igračima.To je pravi put,valjda… Put u budućnost…Pa,dokle god ih taj put odvede..