U subotu, 24. veljače 2018. s početkom u 20 sati odigrana je u Omišu utakmica 13. kola Prve hrvatske rukometne lige između Hrvatskog dragovoljca iz Dugoga Rata i Metkovića 1963 u kojoj su domaćini slavili 35:28.

Metkovci su dobro ušli u susret i poveli tri gola razlike. Domaćini su uspjeli izjednačiti pri rezultatu 5:5 i nakon toga stvoriti prednost koju nisu ispustili dokraja utakmice. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 17:11.

U drugom poluvremenu Metkovci su imali razdoblje krize u realizaciji i obrani nakon čega je Hrvatski dragovoljac stvorio preveliku razliku za preokret. Pri tome je zanimljiva posebnost omiških utakmica u kojima nije dozvoljeno koristiti za lakšu kontrolu lopte na što su domaćini navikli, ali ne i gostujuće ekipe. Na kraju je utakmica završila rezultatom 35:28 za Dugoraćane. Trener Filip Romić nije imao na raspolaganju mlađe igrače koji sutra u Dubrovniku igraju katedsku ligu.

Kod Metkovića najrapoloženiji strijelci su bili J. Bezer i S. Kolovrat s po 6 pogodaka, slijede M. Pervan s 4, A. Cvitanović s 3, I. Obšivač, N. Bartolović i D. Mataga s po 2, te K. Marević s 1 pogotkom. Još su nastupili D. Bošković. M. Romić i M. Jakić.

Kod Hrvatskog dragovoljca najviše su golova postigli M. Plazibat 9 i M. Jakeljić 7, slijede D. Banović i M. Malovičić s po 4, H. Urličić s 3, J.Kutleša i M. Grgat s po 2, te Pocrnja, Vukasović, Ercegović i Perić s po 1 zgoditak.

Nakon odigranog 13. kola 1.HRL jug Metković 1963 je i dalje s 11 bodova 8. na tablici. U 14. kolu, koje se igra 3. ožujka (subota), Metkovci na svom parketu dočekuju posljednjeg na tablici RK Pećine.