U 17. kolu 1. HRL Jug jučer su se u Dubrovniku sastali prvoplasirani RKHM Dubrovnik i RK Metković Mehanika u kojem su domaćini bili uvjerljivo bolji (29:22).

Metković je loše otvorio utakmicu što je Dubrovnik vješto iskoristio i već u prvih deset minuta susreta došao do prednosti od 6 golova razlike koju do kraja prvog poluvremena nije bitno umanjio (15:11). Igra Metkovića je na početku drugog poluvremena bila nešto bolja te su u dva navrata imali priliku doći na dva gola zaostatka i tako zakomplicirati utakmicu. Ipak, domaćin se uspio odhrvati i konačno prelomiti utakmicu od 45 minute u svoju korist stvorivši ponovno nedostižnu razliku od 6 golova razlike.

Među Metkovcima treba istaknuti vratara D. Boškovića s 12 obrana, M. Buntića s 8 i J. Bezera s 5 postignutih pogodaka. Najefikasniji je bio Dubrovčanin J. Jurić-Grgić koji je postigao 11 pogodaka.

Nakon ovoga kola Metković je s 18 bodova na 7. mjestu. U sljedećem kolu u Metković dolazi RK Biograd. Utakmica će se igrati u nedjelju, 31. ožujka.

Metković Mehanika u ovoj sezoni uz pet-šest iskusnih igrača u igru sve češće uvodi mlade igrače poput Čupića, Romića, Bezera, Boškovića… U klubu žele afirmirati svoje mlade igrače, dati im priliku za napredovanje i na njima graditi budućnost. Ono što će biti izazov je zadržati sve te mlade, talentirane igrače na okupu sljedećih nekoliko sezona.