Večeras je u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću odigrana rukometna utakmica 12. kola 1. HRL jug u kojoj su se sastali RK Metković 1963 i RK Mladi rudar iz Labina koja je završila 22:22.

Nakon lošega početka proljetnog dijela sezone protiv Vodica, rukometaši Metkovića su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj s pravom mogu žaliti što nisu osvojili oba boda. Bila je to tvrda utakmica u kojoj su Metkovci vodili gotovo cijelu utakmicu stvarajući prednost do 4 gola razlike. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 12:9.

Vodeća momčad lige, Mladi rudar je pokušavao sustići rezultat, približavao se na gol razlike i tek su u 58. minuti uspjeli izjednačiti na 22:22 prije svega zbog tehničkih grešaka domaćih igrača.

Tada na parketu nastupa prava drama u kojoj se utakmica mogla okrenuti na obje strane. U posljednjem napadu Metkovci su tri sekunde prije kraja utakmice uspjeli iznuditi sedmerac. Nažalost, mladi Cvitanović, kojem je do tada polazilo sve za rukom, nije uspio iskoristiti sedmerac za vrlo važnu pobjedu Metkovića.

Treba odati priznanje momcima Filipa Romića koji su se uspjeli izdignuti nakon prošlotjednog neočekivanog poraza. Igrala se vrlo dobra, angažirana obrana, protok lopte je bio brži što je krila dovodilo u izgledne prilike za gol, a bekovi su s vanjskih pozicija dobro probijali obranu gostiju.

Posebno ističemo sjajne obrane golmana Darijana Boškovića s kojima je, osim rezultatske, donosio i psihološku prednost nad protivnikom. Damir Mataga je odradio lavovski posao na crti. Antonijo Cvitanović je bilo najučinkovitiji strijelac s 9 pogodaka, slijede Bezer s 4, Mataga s 3, te Pervan, Bartolović i Volarević s po 2 gola.

Kod gostiju je najefikasniji bio Fran Mileta s 6 golova, Bruno Derossi i Alen Griparić su postigli 4, Ilija Lovrinović  3, Đoni Bučaj 2, Goran Vlačić, Marijo Ratkajac i Petra Grbac po 1 zgoditak.

Što reći, velika borbenost, htijenje ali nismo uspjeli prelomiti u zadnjim minutama utakmice. Šteta! Međutim, momci su pokazali veliki pomak u igri u odnosu na prošlu utakmicu. Obrana je bila vrlo dobra, prva momčad lige nam je dala samo 22 gola. S ovakvim pristupom očekujem da ćemo biti ozbiljan suparnik Hrvatskom dragovoljcu u idućem kolu u Omišu, komentirao je igru svoje momčadi trener Filip Romić.

RK Metković 1963: Cvitković, Pervan, Talajić, Mateljak, Cvitanović, Obšivač, Kolovrat, Bartolović, Bošković, Volarević, Gustin, Jakić, Romić, Mataga, Popović i Bezer. Trener Filip Romić.

RK Mladi rudar: Vlačić, Derossi, Franković, Dukić, Mileta, Banović, Gajica, Lovrinović, Šehić, Ratkajac, Hrvatin, Bučaj, Kostić, Ćopić, Griparić i Grbac, Trener: Boris Milevoj