Večeras u 11. kolu 1. HRL Jug, posljednjem u prvom dijelu sezone, Trogir je na svom parketu bio uspješniji u srazu s Metković Mehanikom (31:25) i tako je zasluženo osvojio titulu jesenskog prvaka.

Metković je dobro počeo utakmicu, u jednom trenutku je imao prednost od tri gola (3:6), a kako se približavao kraj prvog poluvremena, Trogirani su postajali sve bolji i na poluvremenu je rezultat bio (18:14).

Na početku drugoga poluvremena Metkovci su se pribrali i izjednačili na 19:19. Međutim, nakon toga za Metković Mehaniku kola su krenula nizbrdo, Trogirani su u jednom trenutku imali prednost od čak osam golova. Kod Metkovaca najefikasniji je bio Josip Bezer sa sedam pogodaka, na drugoj strani s istim brojem pogodaka najuspješniji je bio Marin Bebić.

RK Metković Mehanika je prvi dio sezone završio na petom mjestu s ukupno 11 bodova, upisavši u 11 utakmica pet pobjeda, jedan remi i četiri poraza.

Prvenstvo se nastavlja 15. veljače 2020. kada će Metković Mehanika gostovati u Buzetu.