U Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću odigrana je jučer utakmica 20. kola 1. HRL Jug u kojoj su snage odmjerili Metković Mehanika i Ribola Kaštela (29:29).

Metković je loše otvorio utakmicu i gosti su vodili tijekom cijeloga prvog poluvremena, na odmor se otišlo pri rezultatu 14:16 za Ribolu. U drugom poluvremenu domaćin je pokazao bolju igru i do 40. minute utakmice uspio je prijeći u vodstvo. Metković je u 52. minuti imao prednost od čak četiri gola (28:24) ali je u tom trenutku propustio iskoristiti priliku za dodatno povećanje prednosti nakon čega su kola krenula nizbrdo. Utakmica je na kraju završila podjelom bodova (29:29).

Među Metkovcima najučinkovitiji strijelac je bio Buntić s 8 pogodaka, slijede Kozina i Cvitanović s po 5, Bezer 4, Jakić 3, Kolovrat 2, te Marić o Obšivač s po 1 jednim pogotkom. Kod gostiju je najefikasniji mio Mikas sa 6 pogodaka.

Sljedeće 21. kolo će se igrati 26./ 27. travnja. Metković ide na gostovanje u Karlovac.