U 18. kolu 1. HRL Jug u Metkoviću su se sastali Metković Mehanika i Biograd. Domaćin je na kraju slavio, ali je bila vrlo teška pobjeda (27:25).

Nakon prvih nekoliko minuta izjednačene igre Metković polako preuzima kontrolu utakmice i dolazi do prednosti od četiri gola (9:6). Tada se Metkoviću događa neobjašnjiv pad u igri, gubitak prednosti i odlazak na odmor s dva gola zaostatka (12:14). U druom poluvremenu se događa slična stvar ali su uloge zamijenjene. Biograd podiže svoju prednost do četiri gola prednosti koju su izgubili do 50. minute susreta. Metković tada izjednačuje i prelazi u vodstvo koje nije ispustio do samoga kraja utakmice (27:25).

Kod Metkovića su se istakli vratari Bošković i Romić s po šest obrana, te Cvitanović sa sedam, Bezer i Buntić s po šest pogodaka. Kod gostiju najrapoloženiji za golove bio je Jeličić (8 pogodaka).

U sljedećem kolu Metković Mehanika ide na gostovanje kod Splita koji je posljednji na tablici.