Metković Mehanika je u 5. kolu 1. HRL Jug gostovala u Solinu. U jučerašnjoj utakmici slavio je domaćin Solin 27:24.

Solin je vodio je tijekom cijele utakmice, osim u početnim minutama kada je bilo 3:3. Na odmor se pošlo pri rezultatu 18:15 za što je zaslužna i nedovoljno agresivna obrana Metkovaca.

Metković je u drugoj polovici drugoga poluvremena podigao tempo igre i približio se suparniku u više navrata na gol razlike. Utakmica bi možda završila i drugačije da su Metkovci realizirali nekoliko čistih prilika za izjednačenje, par minuta prije kraja rezultat je bio 24:23.

U ovoj utakmici trener Romić nije mogao računati na Josipa Bezera koji je pozvan u juniorsku reprezentaciju. Među Metkovcima najefikasniji su bili N. Barolović i N. Jurković, a kod domaćina K. Porča i J. Smoljo, svi s po 6 golova.

U subotu, 2. studenoga, u 6. kolu u Metković dolazi Karlovac.