U posljednjoj ovosezonskoj utakmici Metković Mehanika je doživjela poraz na domaćem terenu od riječke Kozale, suparnika iz sredine tablice (29:33), te je tako izbubila mogućnost završiti sezonu na 6. mjestu 1. HRL Jug.

Metković je dobro započeo utakmicu i prvih petnaestak minuta je imao rezultatsku prednost od nekoliko golova. Riječani su ih u tom vremenu dvaput sustizali, a nakon izjednačenja 8:8 uzeli su konce u svoje ruke. Prvo poluvrijeme je završilo 12:16 za goste.

Igrači Metković Mehanike su u ovom susretu napravili čak 15 tehničkih grešaka što je Kozali omogućilo sigurnu pobjedu i šesto mjesto na kraju sezone. Metković je sezonu završio na sedmom mjestu zahvaljujući minimalnoj pobjedi crikveničkog Mornara u gostima nad Trogirom koji je osmi na tablici.

Kod Metković Mehanike najefikasniji su bili J. Bezer i A. Cvitanović s po osam golova, a nedvojbeno najbolji igrač utakmice je Antonio Tomaš (Kozala) koji je postigao 18 golova.