Ovoga vikenda igraju se utakmice predzadnjeg, 21. kola 1. Hrvatske rukometne lige Jug. Metković Mehanika je večeras gostovala kod drugoplasiranog Karlovca koji nije dopustio iznenađenje (28:24).

Metkovci su do pred sam kraj prvoga poluvremena držali priključak s favoriizranim Karlovcem. U jednom su trenutku čak i poveli (7:8), međutim u zadnjim minutama prvoga dijela domaćin se je odlijepio na četiri gola prednosti (16:12). Drugo poluvrijeme je bilo sasvim drugačije. Karlovac je bio dominantan i Metkoviću više nije pružio priliku za povratak. Utakmoca je na kraju završila pri rezultatu 28:24.

Među Metkovcima je raspoložen bio mladi golman Marko Romić koji je upisao 14 obrana od kojih je jedna bila obrana sedmerca. Među strijelcima svakako treba istaknuti Tonija Jakića sa šest i Marka Buntića s 5 golova. Kod domaćina najefikasniji s osam golova bio je Tomislav Sudarić.

Svoj prvi seniorski nastup za Metkovićki Mehaniku imao je 17-godišnji Nedjeljko Jurković.

Metković Mehanika će sezonu zaključiti kod kuće. Bit će to 4. svibnja kada im u goste dolazi riječka Kozala.