Poprilično neizvjesna utakmica igrala se večeras u Gimnazijskoj dvorani. U 8. kolu 1. HRL Jug Metković Mehanici u goste stigla je mlada ekipa željna nadigravanja RA Balić-Metličić koju vodi proslavljeni hrvatski reprezentativac Pero Metličić. Metković je na kraju slavio 30:29 (14:14).

U prvom poluvremenu Splićani su imali prednost od četiri gola (10:14) što su Metkovci do kraja prvog dijela uspjeli nadoknaditi. Međutim, i u drugom poluvremenu je ekipa Balić-Metličić primorala Metkovce na lov za izjednačenjem. Tek desetak minuta prije kraja Metković je prešao u vodstvo (25:24). Do kraja se igralo gol za golom. U junaka utakmice pretvorio se vratar Željko Kozina koji je postigao gol i u zadnjim sekundama obranio udarac Spličana za izjednačenje.

U 9. kolu Metković Mehanika će gostovati u Senju.