Danas je odigrano 4. kolo Prve hrvatske rukometne lige, regija Jug, u kojem je RK Metković Mehanika uspješno gostovao kod Trogira te ostvario pobjedu (23:24). Trenutno je drugi na tablici sa sedam bodova, prvi je Dubrovnik s bodom više.

U prvom dijelu utakmice domaćin je bio dominantan, držao prednost koja je dosezala do četiri gola razlike. Na odmor se otišlo pri rezultatu 11:9 za Trogir.

U drugom poluvremenu se igrala sasvim druga utakmica, puna prevrata. Ni jedna ekipa nije mogla računati na pobjedu do samoga kraja, a obje su imale vodstva do dva gola prednosti, a Metković čak i tri pet minuta prije kraja (19:22). Nakon toga će Metkovci imati tri isključenja u nizu, a Trogir jedno. Domaćin uspijeva izjednačiti (22:22), a potom Metković u zadnjim minutama susreta pravi novu razliku koju više ne ispušta iz svojih ruku (23:24).

Kod Metkovića je najefikasniji bio Buntić sa 7 pogodaka, slijede Cvitanović s 4, Obšivač s 3, Vučić, Kolovrat, Kozina i Bezer s po 2 te Koncul i Previšić s po 1 pogodak.

Kod Trogira je najbolji strijelac bio Pavičić sa 7 pogodaka, te Špika i Plazibat s po 4 pogotka.

– Želim pohvaliti sve svoje igrače koji su na parketu ispoštovali sve ono što smo se prije toga dogovorili u svlačionici. Večerašnja pobjeda u Trogiru je najljepša pozivnica svim ljubiteljima rukometa i navijačima Metkovića da nas dođu podržati iduće subote u Gradskoj sportskoj dvorani kada nam u goste dolazi Buzet, izjavio je nakon utakmice trener Metkovića Filip Romić.

U 5. kolu Metković Mehanika igra s Buzetom u Metkoviću u subotu, 27. listopada.