Petak, 20. rujna bio je dan koji je pripao mađarskom timu koji je pokupio pet od šest zlatnih medalja.

Panna Sinko pobijedila je braniteljicu naslova i timsku kolegicu Pannu Csepe i osvojila zlato u kajaku jednosjedu za žene do 23 godine dominantnog dana za Mađarsku na Svjetskom prvenstvu u kajak-kanu maratonu u Metkoviću.

Sinko i Csepe trebale bi se natjecati u ženskom finalu K2 u nedjelju.

Obje juniorske krune otišle su Mađarskoj s Panni Hudi-Kadler i Pankom Zatyko koje su osvojile naslov u ženskom kajaku u dvojcu prije nego što su Zsombor Szegi i Bonifac Koleszar osvojili zlato u muškom kanuu u dvojcu.

Pobijedili su i U23 Mihaly Pluzsik u muškom C1 i Lili Sara Matkovics u ženskom C1.

U posljednjoj utrci dana Philip Knudsen iz Danske trijumfirao je u muškom finalu K1 U23. Zalan Peli dodao je još jednu medalju za Mađarsku s muškom K1 U23 broncom, ali zlato je otišlo Dancu Knudsenu. Danski veslač izvukao je sjajan zadnji krug i uzeo naslov dok je Južnoafričanin Ulvard Hart pobijedio Pelija u borbi za srebro.