Na košarkaškom igralištu Gimnazije Metković u petak, 14. srpnja je odigran juniorski dio 23. Međunarodnoga turnira Streetball Metković 2023.

Natjecalo se 10 ekipa, podijeljenih u dvije skupine, a pobjednik je bila mostarska ekipa Starmo Džukele koja je u finalu s 19:17 pobijedila ekipu Frizerski salon Džo iz Čapljine. Treće mjesto osvojila je mostarska ekipa Centar 2, koja je s 13:9 pobijedila opuzensku ekipu Mirza Teletović.

Najboljim igračem u juniorskom dijelu natjecanja proglašen je Ivano Macan iz pobjedničke ekipe, a u kojoj su još bili Krešimir Bošnjak, Toma Marinčić i Gabrijel Merdžo, pod vodstvom Josipa Marinčića.

Najbolje ekipe osvojile su medalje, pehare i novčane nagrade u iznosima od 200, 100 i 60 eura.

Održano je i natjecanje u ‘tricama’ koje je osvojio Ivan Fran Stojić, pobijedivši u finalnom bacanju Nikolu Borovca.

Danas je na rasporedu seniorski dio turnira, a program počinje u 17 sati. Kao posebnost ovogodišnjega turnira, svakako treba istaknuti kako se po prvi put održava na zaštitnoj gumenoj podlozi, objavio je metkovic.hr.