Ovaj put triler se nije odigrao u Manili i nisu sudjelovali Ali i Frazier, ali scenarij je bio sličan! Odlična utakmica naše momčadi i “Lega”, praktično jedino vodstvo na utakmici, osim na startu. Gosti žale za propuštenim, ali jedina zamjerka im je “nepostojeći faul”. Šteta što isječak utakmice(koji možete pogledati na likemetkovic.hr) nije sniman koju minutu prije, pa bi vidjeli podjednak kriterij sudaca. Inače poznato je kako metkovsku publiku ne možete varati, a ona je bila na rubu živaca veliki dio susreta. Šteta za sve vas koji niste bili u mogućnosti u živo pratiti ovaj susret, gosti su imali dobiven meč, ali… Teško je opisati susret, gubiti 3 razlike na odmoru(11:14), gdje je razlika u udarcima na gol bila 18:26 za goste, gdje je “glavu iznad vode” držao Bošković sa svojih 17 obrana, gdje je naša obrana izgledala kao sve, ali nikako na obranu, gdje 50 i kusur minuta igraš bez “cojones” i uspiješ pobijediti. Opet se pokazalo kako bez obrane nema pobjede, obrane koja lomi protivnike i daje ti dozu adrenalina, pa ti u gol ulaze šutevi koji ne bi prošli ni na uličnom rukometu. Bilo kako bilo, zanimljiva utakmica, nadasve zanimljiva! P.S. Voljeli bi i mi jednom imati ovako neutralno, u svakom smislu neutralno suđenje u gostima.

RK METKOVIĆ 1963 – RK OSIJEK 25 :24(11:14)

Jarić, Miletić 4, Vučić, V. Koncul, Andi 1, Dodig, Vistorop 2, Medić, Zovko 5, Bošković 17 obrana, Petrić, I. Koncul 7, Jurković, Mataga 5, Marušić, N. Dominiković 1 Janković 0+1 obrana, Stojnović 1, Nedić 6, Zrno, Jurić, Ištvanić, Abramović, Mičević 2, Kolar 12 obrana, Šaravanja 3, Radović 5, Turalija, Repušić, Mihaljević 3, Džijan 4, Vuković.