Kao uvod u 21. Splitski maraton održana je utrka na 5 km Trofej Slobodne Dalmacije na kojoj su slavili Švicarac Loris Hutterli i tinejdžerica iz Metkovića Lukrecija Krstičević, piše Slobodna Dalmacija.

Na startu sa splitske Rive našlo se 118 sudionika iz dvadesetak zemalja poput SAD-a, Paname, Argentine, Francuske, Rusije, Njemačke, Norveške te dakako mnogo trkača iz zemalja naše regije. Među njima je bio i bivši gradonačelnik Splita Andro Krstulović Opara koji je, u opuštenom izdanju i bez službenih obveza, u cilj stigao s vremenom 34:58.

Po vedrom, sunčanom i toplom vremenu dionicu od Rive do ACI-ja i natrag najbrže je istrčao Švicarac Loris Hutterli s vremenom 15:53. U Splitu je na odmoru i ispunio je zacrtani cilj, a to je ići ispod 16 minuta. Drugo je mjesto osvojio Slovenac Aleš Lindič, a treće osamnaestogodišnji Leo Zlokić iz Vele Luke.

– Zadovoljan sam vremenom, utrka je bila zabavna s puno zavoja. Prvi put sam u Splitu, ovdje sam na odmoru. Uvijek kad idem na odmor gledam spojiti ga s nekom utrkom na 5 ili 10 km. Trčala je i moja sestra ovdje, njezin dečko također, prijatelj… – pričao nam je sretni pobjednik.

Ne samo da je njegova sestra Ronia Hutterli trčala, već je i završila odlična druga, iza najbrže Lukrecije Krstičević, šesnaestogodišnje rukometašice iz Metkovića koja je cilj dohvatila nakon 20 minuta i 22 sekunde. Treće je mjesto, izdvojimo i to, osvojila Naomi Manđeralo rođena 2008. godine.

– Bilo je super, malo vruće, ali dobro je – širokog nas je osmijeha dočekala uzbuđena pobjednica Lukrecija, još zadihana od utrke.

Već se godinama bavi rukometom, ali jednako voli i trčanje koje joj izvrsno ide.

– Rezultat je mogao biti i bolji, nadala sam se vremenu ispod 20 minuta. Ovim putem pozdravljam moju trenericu Martinu Nikolić i sve cure iz Rukometne akademije Jerkovac – dodala je simpatična Lukrecija koja je prošle godine na istoj utrci zauzela četvrto mjesto s gotovo minutu sporijim učinkom.

Generalna proba za ono glavno što slijedi je uspješno odrađena. Rivu će od jutarnjih sati okupirati preko tisuću trkača na 21. Splitskom maratonu.