Jučer je u Pločama održano Prvo kolo Dalmatinske karate lige u borbama i katama za 2019.g. Nastupilo je 19 klubova sa 362 natjecatelja.  Karate klub Metković nastupio je sa 26 natjecatelja, 18 u borbama i 8 u katama. Ukupno su osvojili  15 medalja, od čega 5 zlata, 5 srebra i 5 bronci.
U ukupnom poretku KK.Metković se plasirao na visoko treće mjesto. Zlatne medalje u borbama osvojili su:Bruno Šutić, Laura Ćalum, Duje Mihaljević, Katja Jerković i Dora Galov; srebrene medalje su osvojili: Lucija Utovac, Josip Ćerlek i Duje Žderić; dok su brončane medalje osvojile: Nera Grljušić, Anja Pokrajac i Ema Galov.
U katama  srebrene medalje su osvojili: Roko Perak i Roko Barišić; dok su brončane medalje osvojile: Anita Grgić i Marta Ćerlek.
Natjecanje je bilo bez repasaža, pa su medalje osvajali samo oni koji su došli do polufinala i finala.
Nastupili su još Karla Pezić, Ante Leontić, Laura Bebić, Petar Medak, Josip Obradović, Ivan Bebić, Luca Maslać, Lucija Romić, Marko Marković, Petra Mačuket i Sara Marević, iako su dali sve od sebe i imali veliku želju za rezultatom, ovaj put su dobili samo učesničke medalje, ali će svoje znanje znati iskoristiti na sljedećim kolima lige.
Ovo natjecanje je sponzorirano od strane roditelja.

Sljedeći tjedan 13/14.04.2019 Karate klub Metković odlazi u Ivankovo pored Vinkovaca na državno prvenstvo od mlađih učenika do mlađih kadeta ( od 6 do 13 godina), na koje vodi 12 natjecatelja pod potpunim pokroviteljstvom Športske zajednice grada Metkovića. Prošle godine na ovom Prvenstvu Hrvatske KK. Metković je osvojio 5 medalja, te očekuju dobar rezultat i ove godine.