U Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu sinoć (13. travnja 2023.) je predstavljen povijesni roman „Nad kulom misečina“ Davora Jelavića, koji je nakon tri knjige o povijesti svog prezimena i Vrgorca, romansirao priče o slavnim vrgorskim plemićima u borbi s Osmanlijama u 15. stoljeću. O knjizi SU govorili Mladen Vuković, Adriana Turić Erceg i autor, u glazbenom dijelu svirala je profesorica gitare Ivanka Prusac, a program je vodila Ana Šalinović.

Davor Jelavić rođen je 8. prosinca 1952. u Vrgorcu. Posjeduje vrijednu etnografsku i povijesnu zbirku Vrgorskog kraja, vodio je klape, piše i pjesme. Dobio je i Nagradu za životno djelo Grada Vrgorca.

Što je o vrijednostima njegova prvog romana, pisanom i na zavičajnoj ikavici, kazala recenzentica prof. Adriana Turić Erceg možete poslušati OVDJE.

Foto: HRT