Raspoloženi su bili strijelci u 19. kolu malonogometne lige UMA Metković koje je odigrano prošlog ponedjeljka, 1. travnja u Gradskoj sportskoj dvorani. Postigli su čak 31 pogodak i ovo je zasigurno bilo najefikasnije kolo od početka prvenstva.

Komarna Villa Bili u utakmici s Mliništem riješila je pitanje pobjednika do 23 minute kada je imala visoko vodstvo od 5:0. Do kraja utakmice Mlinište je ublažilo poraz te je završilo 6:4 za Komarnu. Tri kola prije kraja Komarna Villa Bili je na plus osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani ekipu Sv. Roko Podrujnica koja je bila slobodna u ovom kolu. Možda u sljedećem, 20. kolu dobijemo potvrdu novog prvaka.

Nakon sedam sušnih kola pomlađena momčad Vida došla je do pobjede. U susretu s posljednjim Norinom utakmica se rješavala u posljednje dvije minute. Vodstvo Vida od 1:0 s poluvremena Norin je preokrenuo u vodstvo (1:2) u pretposljednjoj minuti. No Vid u posljednjoj minuti postiže dva nova pogotka i na kraju zasluženo slavi (3:2). Svoj prvijenac za Vid zabio je Željko Ramić, a gol odluke postigao je  Mario Krstičević.

Nakon dva poraza od Opuzena i u prvenstvu i liga kupu momčad Škrapa Momići slavila je u utakmici protiv Ispod strehe s uvjerljivih 5:1 te drži treću poziciju, a još je u igri i za drugo mjesto do kraja prvenstva.

Slavio je i četvrtoplasirani Opuzen. Početak je pripao Crnom putu 1:0), a sve ostalo Opuzenu koji sa pet različitih strijelaca dolazi do uvjerljive pobjede od 5:1.

U posljednjem susretu Pruda i Podkraja dugo je bilo bez golova. U nastavku Prud prvi pogađa preko Nedjeljka Marušića (1:0). Ipak iskusnija momčad Podkraja do kraja utakmice okreće rezultat u svoju korist: dva puta preko Josipa Galova i jednom preko Saše Kadijevića (3:1).