U dobro popunjenom boćarskom domu i odličnoj atmosferi domaći boćari Metkovića ostvarili su veliku i dramatičnu pobjedu u samoj završnici i tako nanijeli dosadašnjem lideru prvenstva prvi poraz.
Ovom pobjedom Metkovci su preuzeli vrh prvenstvene ljestvice i sa puno više optimizma očekuju daljnji nastavak prvenstva.
Prije početka utakmice domaći boćari priželjkivali su neku minimalnu prednost uoči posljednje četri klasične discipline gdje bi bili bliže konačnom uspjehu i pobjedi.
Sve je išlo u tom smjeru gdje su domaći ostvarili tri pobjede;pojedinac,krug i par dok je trojka otišla na stranu boćara Biston Brela u prve četri klasične discipline.
U tehničkim disciplinama gosti prema očekivanju odnose pobjede u brzinskom izbijanju pojedinačno i u štafeti(braća Andrija i Mate Čorluka) dok su domaći bili uspješniji u preciznom izbijanju (kapetan Mile Vidović).
Metković je ušao uoči posljednje četri discipline sa prednošću od 8:6.
Još kad je Markica Dodig dobio disciplinu krug i podigao vodstvo na 10:6 očekivalo se dva boda realno u tri preostale discipline za konačni uspjeh.
Boćari Bistona stvaraju prednost i dobrom igrom odmiču poen po poen te se mislilo da pobjeda izmiče iz ruku.
U posljednjih dvadesetak minuta bude se i domaći boćari te uz podršku i s tribina kreiraju pravo čudo i obrat u samoj završnici.
Najprije trojka(Vladimir,Sršen,Kesovija umjesto njega ušao Ivan Kežić) koja je bila najprije otpisana u uspjeh nadoknađuje gotovo nemoguće od zaostatka 5:12 do nerješenih 12:12.
Nakon toga pojedinac Mile Vidović protiv Stipe Petričevića u zadnjih nekoliko minuta ima zaostatak od 6:10 te na isteku vremena 9:11 dva punta njegova a protivnik ima boću za pogodit jednu od dvije za pobjedu u disciplini no Petričević posljednje gađanje ne realizira te punti pripadnu Vidoviću za neriješeno i u pojedincu.
Te na kraju par Jure i Ivica Krstičević u srazu sa Vedranom Crnčevićem i Matejasom Jozipovićem su izvukli zaostatak od 4:9 te su na isteku vremena mogli doći i do pobjede no i ta disciplina je završila nerješeno.
U konačnici sa tri neodlučene discipline domaći boćari uz oduševljenje sa tribina dolaze do velike i važne pobjede i ostaju u igri do kraja prvenstva u borbi za osvajanjem prvog mjesta i mogućem ulasku u najviši rang prvoj boćarskoj ligi.
Odlična utakmica s jedne i druge strane konstatacija svih prisutnih aktera i svih gledatelja nije odavno viđena a može je prirediti jedna boćarska utakmica ovog puta je završila srećom na stranu domaćih boćara.
Uglavnom očekuje nas zanimljiva borba obje eklipe u nastavku prvenstva u igri za prvim mjestom pa možda i do zadnjeg kola kada se ove dvije ekipe sastaju ponove samo u boćarskom domu u Bastu gdje su domaćini boćari Biston Brela.