ČA JE ŽIVOT VENGO FANTAŽIJA…

Kako nam Oliver pjeva, ostaje nam se nadati da je naš plasman u viši rang moguć. S ovom pobjedom, dva kola prije kraja naš zaostatak za drugoplasiranim Medveščakom iznosi 3 boda. Istini za volju, sumnjamo da će iskusna ekipa poput naših večerašnjih protivnika to ispustiti, ali još ima nade. U žustroj i nadasve kvalitetnoj utakmici ovih dvaju takmaca, Mrkijeve trupe su ušle u susret s više raspoloženih igrača u napadu, a pogotovo u obrani. Početni egal vrlo brzo je nestao, iz savršene obrane u prvom dijelu, a Karabatić je samo bio “šlag na kraju”, sijevaju kontre Paponje. Naša dva prednja u 5-1 obrani, Jelinić i Neno, otupljuju napad gostiju, a iznenađenje večeri je bio odlični Matić u početnoj postavi. Trojka Mataga, Džeba i Kozina, obrambeno su odigrali najbolju rolu u prvenstvu! Naš “mini” dirigent Marić, fintama šalje protivnike kako se kaže “po ćevape”,a pred sam kraj, Andi zagrijava “haubicu”. Potpuno demoralizirane igrače našega trenera Pažina ostavljamo na -7, na koncu prvog dijela susreta(16:9). Premoć domaćih se nastavlja i u drugom dijelu kada ostvarujemo najveću prednost u susretu, 22:14, 23:15. Do 40. minute slutilo je na opći potop gostiju.Nakon te minute dolazi do nepotrebnog opuštanja, a dijelom i zbog umora(treća utakmica u tjedan dana), gosti smanjuju zaostatak. S par aseva u rukavu Bjeliša, Jurković zamjenjuje Karabatića i sprema u džep četiri vrlo važne obrane, “allround” Kežić odlično zamjenjuje vanjsku liniju, a Andi opet postiže gol s 15 metara. Po isteku 52. minute susreta, domaća klupa zove TO i mirno privodimo susret kraju. RK “Metković 1963” – RK “Medveščak” 28 : 24(16:9)

piše: Vinko Kaleb