PLASMAN NA F4
Mnogima je “F4” asocijacija na svima dobro poznatu tipku na tipkovnici, ali u našem slučaju znači plasman među četiri najbolje ekipe u kupu!
S ovim rezultatom ostvaruje se zacrtani plan metkovskih ljubitelja ove igre, a to je povratak u elitni rang rang domaćeg rukometa. Iako su se u posljednje vrijeme nadvili neki tmurni oblaci nad našim klubom, ipak smo pokazali kako nas ništa neće spriječiti u ostvarivanju naše želje.
U predivnom ambijentu, koji su stvorili domaći navijači “Klošari”, osjetio se stari duh rukometa kakvog već duže vremena ne pamte ni stariji poklonici ovog sporta. Dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta već pola sata pred početak utakmice.
Iako smo bili favoriti u ovom meču, prvi dio susreta, što zbog poznatog uloga, što zbog nervoze i adrenalina, prvo poluvrijeme završava egalom(10:10). Konstantno smo imali laganu prednost, ali nismo uspjeli to pretočiti u opipljiviju prednost. Domaćin, nošen svojim navijačima, krajem prvog dijela uspijeva otići na 2 zgoditka razlike(9:7, 10:8), ali s dva lagana zgoditka na kraju prvog dijela vraćamo stvari na početak susreta.
Drugi dio otvaramo s dva isključenja, ali naznaka igre s kraja prvog dijela, donosi nam prednost i konačnu pobjedu. Domaći su na samom startu izgubili dvije lopte, točnije naši igrači kradu i poentiraju. Domaći trener, “naše gore list” Zubac, zove TO, ali to je bila naznaka konačnog rezultata i našega plasmana na završnicu. Usprkos predahu, postižemo par lakih golova i ostavljamo domaćine na 7 golova minusa(16:23), pa se tako i naš “Mrki” mogao nasmijati. Domaći su se približili na 4 gola razlike, ali u 53. minuti, njihov vratar dobiva crveni karton i to je bila naznaka naše konačne pobjede. Jedino što je igračima Mladog rudara uspjelo u posljednje dvije minute je postaviti konačan rezultat 23:27!
Nakon zadnjeg zvuka za kraj susreta,nastala je fešta naših momaka, ipak zasluženo!
piše: Vinko Kaleb