Odigrano je u nedjelju 12. kolo 1. županijske nogometne lige.

Lider Sokol je bio uspješan kod Gusara. Baldo Cicijelj je prvi pogodio. Igrala se 76. minuta, a Leo Pušić osam minuta poslije potvrdio pobjedu. Istim rezultatom u gostima je slavio i ONK Metković, koji je bio uspješan u Gabrilima. Pogađali su mrežu Croatije Renato Primorac u 55. i Bepo Franić u 84. minuti, objavio je Dubrovački vjesnik.

Na Gnjilama je Maestral poveo protiv Slavena u 8. minuti pogotkom Domagoja Domića, ali ‘Crveni’ su uspjeli preko Iva Mostahinića preokrenuti, slaviti, te ne dozvoilti da Sokol stekne veću prednost, a što se dogodilo Konavljaninu, koji sad zaostaje osam bodova. Slaven je prvi pratitelj sastava iz Dubravke. Zaostaje pet bodova. Mostahinić je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a u 65. minuti po drugi put zatresao mrežu gostiju iz Krvavca.

Rezultati 12. kola, nedjelja, 17. ožujka, Smokvica: Jadran – Žrnovo 0:0, Gabrili: Croatia – ONK Metković 0:2, Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin 3:2, Ploče: Gusar – Sokol 0:2, Orebić: Orebić – BŠK Zmaj 2:0, Gruda: Slaven – Maestral 2:1.

Poredak: 1. Sokol 28 bodova, 2. Slaven 23 boda, 3. Župa dubrovačka 22 boda, 4. Konavljanin 20 bodova, 5. Jadran 20 bodova, 6. ONK Metković 17 bodova, 7. Croatia 16 bodova, 8. BŠK Zmaj 15 bodova, 9. Gusar 14 bodova, 10. Žrnovo 11 bodova, 11. Maestral 10 bodova, 12. Orebić 10 bodova.

Piše: Tonči Vlašić / Dubrovački vjesnik