Gusar je nastavio svoj niz računajući prvenstvo – dobio je četvrtu utakmicu kod kuće, a prekinuo niz lidera Prve županijske lige. ONK Metković je 2020. godinu zaključio sa šest prvenstvenih pobjeda za redom od čega je dvije upisao na strani, ali treći gostujući uspjeh, koji bi mu donio plasman daljnje natjecanje Županijskog kupa u prvoj službenoj utakmici u 2021. godini, te ogled s Neretvancom kod kuće u idućem kolu, nije uspio upisati.

Neretvanac će u goste Gusaru. U drugom polufinalu Nogometnog centra Dolina Neretve igraju Neretva Jadran Luka Ploče.

ONK Metković je poveo pogotkom Marka Manenice udarcem glavom u 21. minuti. Potom imao priliku poduplati prednost. Nije uspio, a nakon toga je krenulo domaćina. Gusar je izjednačio sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora Dane Dominikovića, a još ljepši pogodak je bio za vodstvo 2:1 domaćina. Kako je iskosa pogodio Anđelko Babić. Zatim, 3:1 – ubačaj na pet metara, u skoku najspretniji Tino Karamatić za novu radost domaćih. Ni drugo poluvrijeme nije bilo nezanimljivo, ali ne tako kao prvo.

Kad se sve zbroji, vrlo dobra utakmica, brojne prilike, zasluženo slavlje domaćina, koji sad čeka Neretvanca. Na Pržini će se odlučiti tko će u finale Nogometnog centra Dolina Neretve, ‘Žuta podmornica’ ili ‘Plava makinja’?

Piše: Tonči Vlašić/DV