Nakon pet godina Neretva je u utorak opet službeno došla u goste gradskom rivalu, ONK Metković, i dok se u sezoni 2017./18. igralo za prvenstvene bodove jer su ‘plavo bijeli’ ispali iz trećeg u četvrti razred, Prvu županijsku ligu, sad je došla zbog kup utakmice, tko će u finale Županijskog kupa Nogometnog centra Neretva?

Nikola Jelčić je igrač ONK Metković, koji se upisao u povijest. Peta službena utakmica gradskih rivala u zadnjih pet godina i prvi pogodak ONK Metković, kojim je početkom nastavka izjednačio na 1:1. Međutim, nakon toga sastav ‘plavo bijelih’ Maria Svaguše uspješniji, te sad čeka protiv koga će igrati u finalu centra. Drugo polufinale se igra u srijedu, 2. ožujka, u Pločama, to je najjači par dosadašnjeg dijela Županijskog kupa, dva trećeligaša, jedan na drugoga, Jadran Luka Ploče – Neretvanac, doprvak protiv prvaka Treće HNL – jug, a ove sezone pločanski ‘Plavi’ drže vrh…

Mate Ilija Barišić u 7., Mario Matić u 71., te Nikola Čupić u 82. i 88. minuti pogađali su za Neretvu. Jeličić je bio strijelac u 66. minuti.

Piše: Tonči Vlašić / Dubrovački vjesnik