Danas Iza Vage NK Neretva je bila domaćin finala kupa NC Dolina Neretve dočekujući Jadrana iz Ploča.

Nakon 90 minuta igre nije bilo pogodaka ni pretjeranih prilika. U izvođenju jedanaesteraca domaćin je bio uspješniji (5:4), i to dvjema obranama Petra Kozine koji je u igru ušao u 90. minuti.

U petoj seriji A. Kalfić je propustio priliku za pobjedu pločanskog sastava jer je prije toga za Neretvu promašio M. I. Barišić, a mrežu je pogodio K. Stanić za vodstvo Jadrana 4:3. Odlučila je prva dodatna serija u kojoj je za Neretvu pogodio L. Anković, a vratar Kozina je obranio Jadranovu igraču N. Perićui odveo Neretvu u polufinale Županijskoga kupa.

U prve tri serije penala za Neretvu su pogađali Domagoj Zovko, Nikola Rodin i Marin Jelavić, u petoj seriji Mario Marić, i Anković u dodatnoj, dok su u prve tri serije za Jadran LP bili uspješni Mihovil Šutalo, Anđelo Kordić i Luka Bubalo, zatim Stanić, ali ne potom Kalfić i Perić.

Ždrijeb polufinala održat će se u četvrtak, 13. travnja, u Dubrovniku (Igralište Lapad) s početkom u 10 sati. Polufinala se igraju u srijedu, 4. svibnja.