U finalu kupa NC Dolina Neretve Neretvanac je danas na Podvornici pobijedio Neretvu (2:1).  i tako se plasirao u polufinale Županijskog kupa.

Nakon prvog, ne baš zanimljivoga poluvremena, Neretvanac je poveo već na početku drugoga: u 47. minuti prekrasnim pogotkom glavom Ivana Čepe. Neretva je izjednačila pogotkom Nikole Rodina, koji je udarcem glavom poslao u 55. minuti loptu u mrežu Bubala. Nakon samo dvije minute igre Neretvanac je dobio novu priliku za vodstvo. Zbog prekršaja u kaznenom prostoru dosuđen je kazneni udarac kojega je realizirao kapetan Neretvanca Dino Deak.

Sljedećih 15-tak minuta Neretva se pred pritiskom Opuzenaca povukla na svoju polovicu. U 82. minuti je priliku za izjednačenje imao Nikola Rodin čija je lopta otišla preko gola. Potom je Danijel Lukić imao dvije vrlo izgledne prilike za povećanja Neretvanačeva vodstva: prvu u 84. nakon neopreznog poigravanja Neretvine obrane koja je završila nepreciznim udarcem s 15-tak metara i drugu u 90. minuti kada se obranom iskazao vratar Kozina.

Protiv koga će igrati za finale Županijskog kupa Opuzenci će doznati u četvrtak, 22. travnja.