Danas je odigrana utakmica 1. kola Županijskoga nogometnoga kupa između NK Gusar i ONK Metković koja je završila pobjedom Metkovaca (1:4).

Prvotno se utakmica trebala igrati u Kominu, dogovorom klubova prebačena je na igralište ONK Metković, no, vremenske neprilike i natopljen teren nedugo prije početka susreta uzrokovao je novu promjenu odigravanja susreta. Tako se na kraju utakmica odigrala na Neretvinu pomoćnom igralištu s umjetnim travnjakom.

Metković je poveo u 35. minuti pogotkom Nede Ereša. Kominjani su izjednačili preko Ante Sršena u 47. minuti. U nastavku su onkovci spremili tri lopte u mrežu Kominjana (62′ Marko Manenica, 76′ Ivan Šutalo i 85′ Ivan Šutić-Galić) i tako osigurali prolazak u 2. kolo Županijskoga kupa.