Župa dubrovačka i Neretva su u srijedu, 25. travnja, odigrali zaostatak iz 19. kola, a Omladinac i Slaven zaostatak iz 17. kola. Na Lastovu je bilo bez pobjednika, 2:2.

Neretva je uzela sva tri boda u Čibači. Dobila prošlogodišnjeg prvaka, Župu dubrovačku s 1:0.

Metkovci su krenuli s tri napadača, na pobjedu. Međutim, u prvom poluvremenu nisu ugrozli domaćina, koji je u 9. minuti imao veliku priliku, ali Bruno Lonza nije pogodio. Sredinom nastavka Eduard Raguž je iz slobodnog udarca zatresao stativu gola Župe dubrovačke, koja u 74. minuti imala novu veliku priliku, ali sad nije uspio Goran Smolčić. Minutu poslije odluka. Eduard Raguž je pobjegao i pogodio za slavlje Neretve, koja ima tri boda više od Orebića, jedinog konkurenta u borbi za naslov. Neretva je gost Orebića u nedjelju, 6. svibnja.

Još su četiri kola do kraja. Vodeći dvojac ima odigrati po tri utakmice. Neretva je slobodna u 23. kolu, a Orebić u 25. kolu. Orebić je u prvom dijelu dobio Neretvu usred Metkovića. Orebić je u nedjelju, 29. travnja, kad je Neretva slobodna, na velikom iskušenju u Vela Luci. Potom dočekuje Neretvu, a nakon toga ima odigrati još jednu utakmicu do kraja. Slobodan je u predzadnjem 25. kolu, a u zadnjem je gost Slavena na Grudi.

Neretva nakon gostovanja u Orebiću dočekuje Slavena, a u zadnjem kolu je gost Žrnova. Nema dileme kako je utakmica u Orebiću između Orebića i Neretve utakmica koja ‘para gaće’.

Piše: Tonči Vlašić/ Dubrovački vjesnik