Danas je odigrano šest utakmica 3. HNL jug. Iza Vage se igrao neretvanski El Clasico u kojem su slavili gosti iz Opuzena. Nakon napete završnice konačni rezultat je bio 3:2.

Neretva je u prvom poluvremenu bila u lošem izdanju, samu su dvaput pogodili u okvir gola, a Neretvanac je stvorio dvije prilike od koji je onu u 25. minuti iskoristio Mario Popić za 0:1.

Na početku drugoga poluvremena (47′) Ševko Okić je loše izveo kazneni udarac nakon što je u šesnaestarcu srušen Frane Jerković. Bio je to trenutak koji je odredio tijek utakmice. Već u sljedećem napadu Opuzenci postižu svoj drugi pogodak, strijelac je bio Ivano Čepo.

U 58. minuti Mario Popić je iz slobodnoga udarca pogodio spojku. Trener Marenzi je nakon toga napravio trostruku izmjenu, u igru je ušao Ivan Prskao koji je počeo stvarati probleme Neretvančevoj obrani po desnoj strani. Od 70. minute i vrlo dobrog slobodnjaka Nikola Čupića, vratar Ivan Perić je loptu zaustavio na crti, igra postaje sve otvorenija. Prilike su se stvarale na obje strane. Pehar je u 74. minuti s boka uposlio Ševku Okića koji je pogodio za 1:2.

U 84. minuti je nakon gužve pred golom ozlijeđen vratar Perić kojega je zamijenio Mile Družijanić koji je ubrzo sjajnom intervencijom spasio gol gostiju. Sudac je zbog produžio utakmicu deset minuta u kojih su pala čak dva pogotka. Prvo Danijel Lukić pogodio za 1:3, a potom u 7. minuti nadoknade Ivan Prskalo za konačni 2:3 za Neretvanac.