U dva susreta Paket24 Premijer lige – Lige B, Rudar i Poreč su u vrlo dramatičnom raspletu podijelili bodove. Metković-Mehanika je pak, poražena od Dubrave i tako sada ima niz od četiri poraza.

Metković-Mehanika i Dubrava su odigrali utakmicu punu preokreta. Domaćin je imao šest, a gost sedam prednosti. Uglavnom je to bilo s pogodak ili dva razlike. Ipak, u završnici su rukometaši koje vodi Krešo Ivanković bili malo uspješniji i serijom 1:4, uspjeli osigurati tri pogotka viška (8:11). Kako se susret razvijao, bila je to velika prednost.

Kako su bodovi bili od iznimne važnost za oba kluba, bilo je jasno da će u nastavku biti velike borbe. Dubrava je uspjela čuvati svoju prednost još desetak minuta. Onda domaćin preuzima vodstvo kod rezultata 14:13. Kraj je još daleko. Desetak minuta nakon toga, igra se pogodak za pogodak. Minimalna prednost je na strani Metkovaca. Gosti ne posustaju i prvi uspijevaju povezati dva pogotka za redom i sve okrenuti na svoju stranu 18:19. Bilo je to u 50. minuti.

Drama je dakle bila na vidiku. Svaka vratarska obrana ili promašaj mogao je biti od presudne važnosti. Gosti čuvaju svoju minimalnu prednost i tjeraju domaćina na dodatno trošenje snage da bi stigli do izjednačenja.

Tri i pol minute prije kraja, Dubrava ide na plus dva (20:22). Nakon što su i jedni i drugi zabili još po pogodak, domaćin iz sedmerca, gosti igre (21:23), u zadnjih 50-tak sekundi bilo je i izgubljenih lopti, prekršaja u napadu i isključenja.

Domaćin nije iskoristio sedmerac, Dubrava je kraj dočekala s igračem manje, ali na kraju slavila 21:23. Po četiri pogotka za domaći sastav dali su Dario Raguž i Toni Jakić. Kod pobjednika sjajan Martin Tomšić s 10 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 13. kolo

• RUDAR – POREČ 35:35
  • METKOVIĆ-MEHANIKA – DUBRAVA 21:23
  • RIBOLA KAŠTELA – NEXE 25:34 (08.12.2023.)
  • BJELIN SPAČVA VINKOVCI – KTC 31:33 (09.12.2023.)