Rivali iz središnjeg dijela tablice, Metković 1963 i Buzet, jučer su u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću pred 100-njak gledatelja odmjerili snage odigravši utakmicu 19. kola Prve hrvtaske rukometne lige Jug. Metković nije uspio ponoviti sjajnu igru iz prošlog kola s Dubrovnikom, gosti su bili uspješniji u završnici  i zasluženo pobijedili 24:29.

Konačni rezultat utakmice ne oslikava stvarni odnos na terenu. Utakmica je bila ravnopravna, tvrda i do zadnjih deset minuta neizvjesna. Obje su momčadi imale rezultatsku prednost od gola-dva, na odmor se otišli pri rezultatu 13:13. I tako sve do 50 minute susreta. Tada Metkovci ulaze u krizu realizacije napada i prave nekoliko tehničkih grešaka. Pet minuta nisu uspjeli postići  gol, dok su istovremeno igrači Buzeta postižu tri gola i tako 4 minute prije kraja stvaraju razliku od 5 golova (21:26) koja se pokazala nedostižnom. Utakmica je na kraju završila rezultatom 24:29 za Buzet.

Kod Metkovića je najefikasniji bio Antonio Cvitanović sa 7, Filip Volarević i Josip Bezer s po 5, Damir Mataga 3, Dario Raguž 2, Ivan Obšivač i Smiljan Kolovrat s po 1 gol. Još su nastupili Marko Pervan, Marko Jakić, Mate Gustin, Matko Petrić, Darijan Bošković i Marko Romić. Trener Filip Romić.

Za Buzet je 8 golova postigao Ivan Čirjak, Arian Bašić i Lovre Klasanović 5, Ivan Kisiček i Teo Daskijevič 4, Matija Božić 2 i Nikola Šverko 1 gol. Još su nastupili Igor Šegota, Aleks Jović i Erik Krbavčić. Trener Mario Sirotić.

RK Metković 2963 je trenutno osmi na tablici i tri kola prije kraja ima priliku za pomak jer samo dva boda razlike dijeli 5 ekipa u središtu tablice. U 20. kolu igra u gostima protiv Biograda.