Šahisti OŠ Stjepana Radića po treći put su prvaci Županije. Županijsko natjecanje je održano 17. prosinca 2019. godine u Vela Luci. U konkurenciji dječaka, sudjelovalo je pet škola, i to OŠ Vela Luka, OŠ Stjepana Radića, OŠ Vladimira Nazora, OŠ Blato, te OŠ Smokvica.

Sistem natjecanja bio je da svaka škola igra susrete s drugom školom, a pravo nastupa imala su 4 natjecatelja i 1 zamjena. Nakon odigrana 4 susreta, naša škola je ostvarila sve pobjede, te na taj način osvojila maksimalan broj bodova, naslov županijskog prvaka, te plasman na završnicu Državnog prvenstva.

Pobjednička ekipa nastupila je u slijedećem sastavu: Mihael Borna Bjeliš, Dominik Blaž BakalarJakov ŠiljegAnte Crnjac i Ante Filipović.

Djevojčice su osvojile treće mjesto

Na natjecanju je nastupila i ekipa djevojčica, koja je osvojila 3. mjesto u konkurenciji 4 škole, OŠ Blato, OŠ Vela Luka, OŠ Stjepana Radića i OŠ Lapad. Naša škola nastupila je u sastavu: Valentina Šutalo, Vicenca Lučin, Iva Neda Bakalar i Anja Žderić.

Voditelj šahovske sekcije je gospodin Slavko Bakalar, te ovom prilikom čestitamo njemu i našim šahistima i šahisticama, na uspješnom nastupu.

Piše: Boris Brčić