Tri vodeća sastava lige su pobijedila u 20. kolu: Neretva je kod kuće sa čak 7:0 nadigrala Jadran 1929., Orebić je s 1:0 dobio Župu dubrovačku, a istim rezultatom je Gusar bio bolji od Slavena na Grudi. Hajduk 1932. i Croatia su nakon ogleda na Moćnom lazu bogatiji za (samo) bod.

Neretva je već u 2. minuti pogodila. Eduard Raguž je bio strijelac, a on je do kraja još dva puta tresao mrežu Jadrana 1929. iz Smokvice, i to sve u prvom poluvremenu. Bio je strijelac za 4:0 u 29. te 5:0 u 42. minuti. Zvonimir Medić je pogodio u 11. minuti za 2:0 Neretve, a Ante Sršen u 18. minuti za 3:0. U nastavku dva pogotkaFrana Jerkovića (60. i 70. minuta) za konačnih 7:0.

U Čilipima su bez pogodaka igrali Konavljanin ONK Metković. Metković je tako s gostovanja donio važan bod.

U Orebiću jedan pogodak je odlučio pobjednika. Bila su dva kaznena udarca za domaćina. Prvi u 13., a drugi u 20. minuti. Prvoga nije realizirao Dino Špaleta, točnije, Tomislav Bašić, vratar Župe dubrovačke, sjajno je obranio, a u 20. minuti to isto nije uspio ponoviti kada je izvođač najstrože kazne bio Ante Kordić. U 88. minuti je isključen Ivan Kordić zbog udaranja protivnika (laktom u glavu), a u petoj minuti sudačke nadoknade zbog vrijeđanja suca iz igre je morao i igrač Župe dubrovačke Kristijan Prkut te su zadnji sučev zvižduk obje momčadi dočekale s deset igrača.

I na Grudi jedan pogodak, i ogled Slavena i Gusara je odlučen iz kaznenog udarca. Imali su ga gosti. Nedo Vlahović je bio siguran realizator. Igrala se 8. minuta. Gusar je odnio sva tri boda s Gnjila.

Uz utakmicu u Orebiću – drugi najzanimljiviji ogled 20. kola odigran je u Vela Luci. Croatia je došla s 12 igrača, imala samo jednog igrača na klupi. Povela je u 11. minuti pogotkom Matea Vodopića. Hajduk 1932. je izjednačio u 31. minuti pogotkom Tomislava Andreisa.

U Žrnovu domaćin je slavio protiv Grka s 3:0. Žrnovo je povelo u predzadnjoj minuti prvog poluvremena (Domagoj Čule), a početkom nastavka, u nepune četiri minute, nova dva pogotka za domaćina, a oba su postigli gosti! Prvo je vlastitu mrežu zatresao Ivan Šutalo u 50., a potom u 53. minuti Jure Tomić.