Odigrano je 16. kolo Prve županijske nogometne lige u kojem je Neretva potvrdila prvu pozicija, Župa izbila na drugo mjesto, a Gusar doživio još jedan poraz.

Redom, u Metkoviću sve do pet minuta prije kraja nije bilo pogodaka. ONK Metković je od 70. minute igrao s igračem manje. Sudac Mišo Krešić isključio je zbog navodnog vrijeđanja Tonćija Jerkovića. Potom, ističu gosti, nije dosudio kazneni udarac za njih u 87. minuti zbog igranja rukom. Minutu poslije, u 88. minuti, Mirko Marić pogađa za 1:0 vodstvo Neretve. ONK Metković je jurio izjednačenje, a Neretva preko Frane Jerkovića, s nova dva pogotka, potvrdila uspjeh.

Hajduk 1932. je poveo protiv Grka u 32. minuti pogotkom Vinka Žuvele. Izjednačio je Grk u 68. minuti. Strijelac je bio Denis Deak, koji je osam minuta prije ušao u igru. U 83. minuti kazneni udarac za domaćina. Realizator je bio Tomislav Andreis, kapetan Hajduka 1932. Gosti nezadovoljni suđenjem. Nakon utakmice opkolili su suca Mersada Zukića.

U Smokvici prvo poluvrijeme bez pogodaka, a u drugom jedan pogodak koji je Župi dubrovačkoj donio sva tri boda, a rastužio domaćina. Postigao ga je kapetan Župe dubrovačke Velimir Kajba.

Na Gnjilama Slaven je pogotkom Antuna Šmanjka u 86. minuti stigao do pobjede protiv Konavljanina.

U Gabrilima Croatia je uspjela dobiti Gusara. Dominik Žarak je u završnici utakmice pogodio mrežu Kominjana, koji su ovog proljeća osvojili samo bod od devet mogućih. Pretekla ih je prije sedam dana Neretva, sad i Župa dubrovačka..

U Krvavcu bez pobjednika u derbiju začelja, a u Orebiću se drugo poluvrijeme odigralo pod svjetlima reflektora što se ne pamti na terenima Prve županijske nogometne lige. Sve se to dogodilo iz razloga što je početak kasnio sat i 10 minuta jer je kasnio brod s igračima Omladinca. Kad su se igrači vratili s odmora, na Trstenici su se upalili reflektori. Domaćin je slavio. S tri pogotka je očekivano uzeo tri boda.