Zadnje kolo odlučuje tko će biti prvak Prve županijske lige. Orebić Neretva su bodovno poravnati uoči zadnjih 90 minuta. Neretva ima bolju pogodak razliku, međutim, prvo se gledaju međusobni rezultati, a tu je Orebić uspješniji.

Orebić je u zadnjem kolu gost Slavena, a Neretva ide u goste Žrnovu. Orebić sve ima u svojim rukama. Neretva se nada kako bi se Orebić mogao poskliznuti na Gnjilama, te pobjedom u Žrnovu uzeti naslov. Uglavnom, Neretva je sigurni putnik iz Prve ŽNL u kvalifikacije za popunu južne skupine Treće hrvatske lige u sezoni 2018./19. Naime, Orebić nema uvjeta za igrati viši rang. Nije se ni prijavio za igranje kvalifikacija, te i ako osvoji naslov, ostaje i iduće sezone član Prve županijske lige. Međutim, biti prvak – neprocjenjivo je. Zbog toga će i jedni i drugi jurišati ‘sto na sat’.

Predzadnje, 25. kolo otvorili su Neretva Slaven u Metkoviću dva dana prije ostalih. Metkovci su Iza Vage slavili sa čak 7:0.

Sedmica je pala i u drugoj utakmici 25. kola u kojoj je ONK Metković izgubilo od Župa dubrovačka je sa 7:0. Golijadu protiv ONK Metković otvorio je Goran Smolčić u 11. minuti. Potom za 2:0 i 3:0 Župa dubrovačke pogađao je Mario Runje (25. i 30. minuta), a u nastavku čak četiri puta mrežu ONK Metković zatresao je Zvonimir Čikato (58., 68., 76. i 80. minuta).

Gusar je prvi zaključio sezonu. Oprostio se od nje pobjedom protiv Grka kod kuće sa 4:2. Dva puta je Grk uspio anulirati prednost Žutih. Poveo je Gusar u 4. minuti pogotkom Darka Dodiga. U 35. minuti izjednačio je Mateo Kljunak. U nastavku, u 56. minuti, Nedjeljko Kešina je pogodio za 2:1 vodstvo Gusara, a 12 minuta poslije izjednačio je na 2:2 Nikola Marić. Deset minuta prije kraja utakmice Ante Musulin je pogodio za 3:2, a Nedo Vlahović u 87. minuti potvrdio uspjeh domaćina. U 90. minuti sudac Mišo Krešić je pokazao crveni karton vrataru Grka Ivanu Utovcu zbog vrijeđanja.