Neretvu još samo glava boli zbog Orebića, koji je dobio Croatiju kod kuće s 2:0 te i on ima 50 bodova. Orebić je odigrao utakmicu više. Orebić je u prvom dijelu dobio Neretvu usred Metkovića. Neretva za 14 dana stiže u Orebić.

Ipak, prvo će na velikom iskušenju biti Neretva, koja je u srijedu gost Župe dubrovačke. U Čibači se igra zaostala utakmica. Potom će se na iskušenju naći Orebić u Vela Luci. Neretva je iduće kolo slobodna.

Redom, na Trstenici je Dino Marić prvi razveselio navijače Orebića, a rastužio Croatiju prevarivši vratara Farisa Sarića. U 58. minuti Sarić je neoprezno startao, te skrivio kazneni udarac na Antoniu Ivankoviću. Izvođač najstrože kazne bio je vratar Orebića Zoran Primić. Orebić je bio bolji. Sarić se dva puta istaknuo. Najveću priliku gostiju zaustavio je Primić.

Neretva je još u petak odradila 22. kolo. Nadigrala je kod kuće Hajduka 1932. sa 6:0. Za metkovske ‘plavo bijele’ pogađali su Eduard Raguž u 9. i 85., Frane Jerković u 10., Marin Tomas u 32. te Ante Batinović u 57. i 79. minuti.

Vratar Ivo Krilanović je bio junak Konavljanina u 2:1 domaćem uspjehu protiv Gusara. Konavljanin je poveo pogotkom Domagoja Radmana Livaje u 16. minuti. Darko Dodigje izjednačio u 28. minuti a za konačnih 2:1 pogodio je, a tko drugi nego Goran Šorgić. Sudac Miho Trković je četiri minute prije kraja udaljio s klupe trenera Gusara Marija Oršulića zbog nesportskog ponašanja.

Žrnovo je dobilo Župu dubrovačku s 3:0. Gosti su doputovali s jedanaest igrača. Za njih je nesretna bila 13. minuta. Rafael Batista Dos Santos je donio vodstvo Žrnovu, koje je pobjedu potvrdilo u samoj završnici, i to je oba pogotka postigao Vito Andrijić Klose, koji je ušao u 76. minuti u igru. Prvi put je pogodio u 77., a drugi put u 82. minuti.

Na Lastovu Omladinac – Grk 0:1. Utakmica je odlučena iz kaznenog udarca. Mateo Kljunak je bio siguran realizator najstrože kazne u 58. minuti.

Na Gnjilama bez pobjednika i bez pogodaka prvih 45 minuta, a u nastavku po dva sa svake strane. Poveo je u 48. minuti Jadran 1929. (Antonio Pecotić). Domaćin je nakon 15 minuta izjednačio (Jurica Ivanković), a poveo u 80. minuti iz kaznenog udarca (Ivan Pulić). Međutim, vodstvo Slavena trajalo je samo dvije minute. Ivica Grbeša je izjednačio na 2:2.

Poredak na tablici

* – tablica će biti ažurirana nakon odluke Disciplinske komisije o žalbi ONK Metković i Maestrala.

RASPORED 23. kolo (nedjelja, 29. travnja)

• Komin: Gusar – Omladinac
  • Gabrili: Croatia – Slaven
  • Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin
  • Vela Luka: Hajduk 1932. – Orebić
  • Potomje: Grk – ONK Metković
  • Smokvica: Jadran 1929. – Žrnovo

Neretva je ovo kolo slobodna! Igrat će u srijedu u gostima zaostalu utakmicu sa Župom dubrovačkom.

Piše: Tonči Vlašić/Dubrovački vjesnik