Jučer, prvog dana jeseni, Neretvi je bilo u znaku veslanja. Održana je 29. Nretvanska regata, odnosno 5. Mini kup regata Veslačkog saveza Dalmacije u kojoj je suorganizator bio veslački klub Neretvanski gusar. Veslalo se na riječnom potezu od zgrade postaje granične policije do robne kuće u dužini od 500 metara u 24 utrke.

Na regati je nastupilo 160 natjecatelja iz HVK Gusar Split, HVK Mornar Split, VK Neptun Dubrovnik, VK Ošjak Vela Luka, VK Dupin Tisno, VK Jadran Zadar, VK Biokovo Makarska, VK Jelsa, VK Neretvanski gusar Metković i VK Rama.

Ukupni pobjednik je splitski HVK Mornar, drugi je splitski HVK Gusar, a treći VK Jelsa, dok su naši zauzeli sedmo mjesto.

Među veslačima VK Netvanski gusar zlatnu medalju osvojio je kadet Nikola Mijić u skifu u kategoriji kadeta B, srebrne su osvojili kadeti Šime Popović i Luka Popović u skifu u kategorijama kadeta B, Toni Milan i Marin Plećaš u dvojcu na pariće u kategoriji kadeta B, te junior A Nikola Vugdelija u skifu, a brončane medalje kadet B Ivan Obrvan u skifu kojem je ovo prva osvojena medalja na čemu mu posebno čestitamo i junior A Marin Krešić u skifu.

Metkovci već ovaj petak putuju na Vukovarski maraton osmeraca koji se vesla u čast osnivanja 204. Vukovarske brigade i 32. poginula pripadnika HVK Vukovar. Osmerac veslaju juniori i seniori a vesla se 36 km, odnosno od Vukovara do Iloka.