Nakon odgođene utakmice 9. kola između Senja i Metković Mehanike koja se trebala igrati prošloga vikenda, Metković Mehanika je večeras u 10. kolu 1. HRL jug na svom parketu dočekala i pobijedila Rudar Labin 23:16.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno, a Metkovci su na odmor otišli s minimalnom prednošću (10:9). U drugom poluvremenu domaćin nije pružio priliku gostima ni da izjednači te je na kraju zasluženo slavio s prednošću od sedam golova razlike.

Među Metkovcima najefikasniji je bio Josip Bezer sa 7 pogodaka, slijede Cvitanović s 5 i Medić s 4 pogotka. Kod gostiju su čak tri igrača postigla po 4 pogotka: Jurman, Kostić i Jelušić.

U 11. kolu koje bi se trebalo igrati 12. prosinca Metković Mehanika će gostovati kod Trogira.