U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u 3. HNL jug slavio je Zadar (1:4) kojega je ONK Metković ugostio pred punim tribinama igrališta Iza Vage.

Metkovci su uspješno parirali Zadranima tijekom prvoga poluvremena, čak i tijekom 10-tak minuta kada su igrali s igračem manje zbog ozljede Marka Manenice. Posebno neugodan za Zadrane bio je hitri Duje Medak po desnoj strani.

Gosti su poveli lijepim udarcem Davida Katuše u 32. minuti, lopta je skinula paučinu na lijevoj strani vratnice, vratar Batinović je bio nemoćan. Već u 35. su Metkovci izjednačili pogotkom Ivana Šutala koji je u gol pospremio loptu nakon što je Manenica izazvao metež u zadarskoj obrani.

Zadrani su se nametnuli na početku drugoga poluvremena, u 52. minuti Vlatko Blažević je postigao svoj prvi gol na utakmici za Zadar. Nakon toga su Metkovci propustili dvije lijepe prilike za novo izjednačenje kada nisu uspjeli Duje Medak i Dragan Brečić.

Nakon toga Zadrani sve češće dolaze pred gol Metkovića, u 73. minuti Luka Begonja prosljeđuje loptu precizno pored vratara Batinovića u mrežu domaćina. Zadrani su gostovanje u Metkoviću zaključili drugom pogotkom Vlatka Blaževića u 75. minuti.

Uzvrat se igra u srijedu, 23. ožujka, na zadarskim Stanovima.