Na otvaranju nove sezone Paket24 Premijer lige – Lige A, Trogir je u dalmatinskom derbiju pobijedio Metković-Mehaniku (24:21).

Derbi u Trogiru bio je očekivano uzbudljiv i napet. Gosti su imali dobar ulazak u susret. I vodili do rezultata 4:5. Bilo je to u 11. minuti. Onda su domaći preuzeli kontrolu nad rezultatom i do kraja prvog poluvremena uspjeli stvoriti četiri pogotka prednosti (14:10). S obzirom da se do pogotka stizalo jako teško jer su obrane bile jako čvrste na obje strane, bila je to lijepa prednost.

Ali gosti se nisu namjeravali tek tako predati. Na početku drugog poluvremena uspijevaju napraviti niz od 1:4 i u 40. minuti dolaze na minus jedan (15:14). Ali ne uspijevaju taj ritam zadržati u sljedećih desetak minuta kada ponovno odlaze u veliki minus od pet pogodaka (20:15). Nakon toga domaće hvata kriza i Metkovci su četiri minute prije kraja  stigli na samo dva pogotka zaostatka (21:19). Ipak, za konačni preokret nisu imali ni snage ni koncentracije i domaćin je slavio 24:21. Čak 17 obrana skupili su domaći vratari  (Tomislav Olić 14, Ivan Vranješ 4). S 10 pogodaka sjajan je realizator bio Marino Vulić. Kod gostiju najbolji Dario Raguž s pet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 1. KOLO

TROGIR – METKOVIĆ MEHANIKA 24:21
SESVETE – ZAMET 43:26
ZAGREB – OSIJEK 38:24 (5. 9. 24.)