Povijesni naslov prvaka 1. ŽNL DN pripao je ONK Metković. U posljednjem kolu Metkovci su na svom igralištu pobijedili Župu dubrovačku 4:1 i tako iza sebe ostavili Croatiju.

Onkovci su dominirali cijelu utakmicu, mrežu gostiju načeo je Dragan Brečić u 18. minuti, a u 45. i Josip Šutalo. U prvoj minuti drugoga poluvremena Josip Mijoč je postigao svoj prvi a za Metković treći pogodak, isto je ponovio u 70. minuti. Gosti su utješni pogodak postigli iz kaznenoga udarca u 80. minuti, precizan je bio Stanko Vasilj.

Nakon toga je nastalo euforično slavlje Metkovaca… zasluženo, od mogućih mogućih 66 oni su upisali čak 56 bodova u sezoni 2020./2021.

Čestitamo treneru Josipu Plećašu i njegovim igračima koji su tijekom cijele sezone pokazali veliku želju koja se na kraju ostvarila kao povijesni uspjeh. Isto tako čestitke cijeloj Upravi pod vodstvom Ivice Kaleba i sveprisutnom Marinu Jelčiću koji, dok spava, vjerojatno sanja ONK.

Sada su pred ONK-om kvalifikacije za ulazak u 3. HNL jug, za jedno mjesto se bore sa Zadrom, GOŠK-om i Dinarom.