Stari rival Metkovaca Ribola Kaštela večeras je doživjela poraz. Metković Mehanika je na svom parketu na kraju slavila rezultatom 24:18.

Metkovci su od početka bili bolja momčad koja je kontrolirala tijek igre. Na poluvremenu rezultat je bio 12:7, a u istom ritmu Metkovci su počeli i drugo poluvrijeme. Od 40. minute Metković Mehanika je upala u realizacijsku krizu pri rezultati 18:10 i trebalo im je devet minuta za pogodak. Međutim, Kaštelani su to tek djelomično iskoristili (0:4).

Kod domaćina svakako treba istaknuti raspoloženog vratara Željka Kozinu koji je upisao 21 obranu od čega su tri iz sedmeraca. Među strijelcima se istakao Dario Raguž (6/8) i Mateo Rodin (5/8). Kod Kaštelana je najefikasniji bio M. Milas (4/4).

U 7. kolu koje je na rasporedu 28./29. listopada Metković Mehanika će gostovati kod Dubrave.