U 5. kolu Paket 24 Premijer lige Metković Mehanika je ostala bez bodova, Varaždin je na kraju na svom parketu došao do pobjede (38:35).

Bio je to najefikasniji susret 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige A. Tu su postignuta čak 73 pogotka. Pri tome je čak 39 palo u prvih 30. minuta.

Malo su vodili gosti, malo domaći da bi se na predah otišlo s minimalnih 19:20. Pri tome je varaždinski sastav poluvrijeme završio s četiri pogotka u nizu. Moglo je dakle, biti puno teže uoči nastavka.

Varaždin pojačao svoju obranu. I već sredinom drugoga dijela došao do prednosti (27:24). Metkovci su ponovno pokazali određene slabosti u drugom dijelu i baš kao i u Gorici, morali potpisati predaju.

S 12 pogodaka prvi strijelac Paket24 Premijer lige Fabijan Grubišić ponovno je bio najbolji. Kod gostiju tri igrača sa po šest pogodaka – Josip Čutura, Josip Bezer i Hrvoje Batinović.

U 6. kolu (22. 10.) Metković Mehanika će ugostiti Ribolu iz Kaštel Sućurca.