Kiša koja je tijekom noći zahvatila područje između Blata i Smokvice znatno je pomogla vatrogascima u borbi s velikim požarom na Korčuli. Oborine su usporile širenje vatre i stabilizirale stanje na požarištu, no požar još nije ugašen zbog velike opožarene površine i zahtjevnog terena.

Prema podacima Hrvatske vatrogasne zajednice, vatra je zahvatila oko 550 hektara trave, makije, niskog raslinja i borove šume. Na intervenciji sudjeluje 186 vatrogasaca s 48 vozila, a tijekom noći na Korčulu su upućene i dodatne snage iz unutrašnjosti Hrvatske. Jučer su na KOrčulu stigli i pripadnici JVP Metković.

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta protupožarni zrakoplovi ujutro nisu mogli poletjeti, no njihov se angažman očekivao nakon stabilizacije vremena. U dosadašnjoj intervenciji lakše su ozlijeđena dva vatrogasca, dok stambeni objekti nisu bili ugroženi.

Iz Općine Blato pozvali su građane da ne prilaze požarištu, ne podižu dronove, poštuju upute nadležnih službi te se o razvoju situacije informiraju isključivo putem službenih kanala. Državna cesta D118 otvorena je za promet, uz poziv vozačima na dodatni oprez.